Można wydać na perukę kilka tysięcy złotych, inwestując w włosy naturalne. Można też postawić na znacznie tańszą opcję i zdecydować się na włosy syntetyczne. I to właśnie na tym drugim rodzaju peruk skupiamy się w tym artykule.

 

 

Peruki wyglądające jak prawdziwe włosy

 

Peruki syntetyczne to propozycja dla kobiet, które nie chcą wydawać około 5-7 tysięcy złotych na modele, jakie zostały wykonane z prawdziwych włosów. Co ważne, nie oznacza to rezygnacji z naturalnego wyglądu. To wciąż jest możliwe. I to za rozsądną cenę – średnio za kilkaset złotych. Bo tyle kosztują peruki z włosów syntetycznych.

Do dyspozycji klientek są m.in. peruki oparte na klasycznym, rozciągliwym czepku. To m.in. modele JOAN oraz SUN DISC. W obu przypadkach mówimy o krótkich, wygodnych fryzurach, różniących się cięciem oraz kolorystyką. Przy okazji warto zauważyć, że w tego typu perukach grzywka jest doszyta w ten sposób, by sama nigdy się nie podniosła.

Dlatego osoby, którym marzy się zaczesanie grzywki do tyłu i pokazanie czoła, powinny wybrać inne peruki – takie, które są oparte na czepku z tzw. „front lace”, czyli z rozmytą linią czoła. Dobrym przykładem jest ZUZA LACE, czyli model, który wygląda tak, jakby włosy rzeczywiście wyrastały prosto z głowy. Dzięki temu, można je bez problemu zaczesać do góry.

Warto również zwrócić uwagę na modele JELLY oraz OLIVIA. Różnią się one przede wszystkim długością, ale w obu przypadkach mamy do czynienia z rozmytą linią czoła i linią przedziałka na mikroskórze. Taki rodzaj czepka doskonale imituje prawdziwe włosy, ale – co ważne – nie pozwala na wyznaczenie nowego miejsca przedziałka. Jego położenie można zmienić tylko w perukach, w których przód czepka jest cały w mikroskórze. Doskonałym przykładem na to jest model DONUT.

Wśród omawianych w naszym video peruk są również modele DIAMOND, SUNSHINE , LIA oraz PIE. Wszystkie wyglądają naturalnie, układają się jak prawdziwe włosy. Jednocześnie należy zaznaczyć, że to jedynie przykłady. Dostępne modele wraz z ich charakterystyką są dostępne w sklepie Wigello.

 

Jakość peruk wyglądających jak prawdziwe

 

Peruki syntetyczne coraz częściej są wykorzystywane nie tylko przez kobiety, które przeszły przez chemioterapię albo w inny sposób straciły włosy. To również sposób na uzyskanie trwałej i zarazem naturalnie wyglądającej fryzury. Tego typu peruki są nie tylko wygodne, ale i zapewniają ładny wygląd.

Do wyboru są modele w rozmaitych kolorach, stylizacjach czy długościach. Są peruki oparte na klasycznym czepku, z rozmytą linią czoła (czyli z tzw. „front lace”) oraz z linią przedziałka na mikroskórze. Niektóre z nich cieszą się szczególną popularnością pań w określonych grupach wiekowych, ale są też takie modele, po które równie często sięgają zarówno młode panie, jak i te w wieku eleganckim.

 

Gdzie kupić peruki przypominające naturalne włosy?

 

Jak widzisz, peruki syntetyczne, których włosy wyglądają na prawdziwe to żaden chwyt marketingowym. To naprawdę możliwe. I nie chodzi tu o rozwiązanie, za które trzeba wyłożyć na stół grube pieniądze.

Każdy model ma swoje plusy i minusy. To, co dla jednej pani będzie idealne, dla drugiej okaże się mało komfortowe i odwrotnie. Dlatego musisz wybrać taką perukę, która będzie spełnieniem Twoich marzeń.

Masz dodatkowe pytania? Chcesz rozwiać wątpliwości, związane z noszeniem peruki syntetycznej? Zapraszamy do kontaktu! Możesz odwiedzić nas osobiście (nasza siedziba mieści się w Poznaniu) albo po prostu do nas zadzwonić. Wbrew pozorom przez telefon można wiele załatwić – nawet… wybrać perukę.

Natomiast jeśli nie masz pytań i doskonale wiesz, który model będzie dla Ciebie najlepszy, to zapraszamy do sklepu internetowego Wigello. Przy zdjęciu i nazwie każdej z peruk znajdziesz jej dokładny opis wraz ze wskazówkami, dotyczącymi pielęgnacji. To również miejsce, w którym kupisz dodatkowe akcesoria i kosmetyki, pomocne przy dbaniu o syntetyczne włosy.