Panie, które planują zakup peruki, nierzadko zadają sobie pytania o to, czy dany model będzie dla nich odpowiedni. I wiąże się to nie tylko z długością czy kolorem włosów. Wątpliwości budzą zwykle także całkowicie inne szczegóły. Na przykład te, dotyczące wielkości czepka.

Chodzi w końcu o to, żeby peruka nie zsuwała się z głowy. Mało tego! O tym, że nie są to naturalne włosy, wcale nie muszą wiedzieć wszyscy dookoła. Dlatego tak ważne jest zadbanie o szczegóły i jak najlepsze dopasowanie wielkości czepka w peruce syntetycznej.

 

 

Jak dobrać wielkość czepka w peruce syntetycznej?

 

Zacznijmy od dokładnej analizy peruk syntetycznych i wielkości czepków. Musisz wiedzieć, że wszystkie modele, jakie znajdziesz w ofercie Wigello – niezależnie od rodzaju – są przeznaczone do ciągłego noszenia. Ich cena waha się od kilkuset do ponad tysiąca złotych. Mówimy tu oczywiście o profesjonalnych modelach medycznych.

Tradycyjne, podstawowe czepki to wersja najtańsza. Aktualnie kosztują one około 300 złotych. Nieco droższe są peruki z rozmytą linią czoła. Znajdziesz w nich charakterystyczny kawałek mikro skóry. Z kolei najwięcej pieniędzy (z reguły ponad tysiąc złotych) trzeba wydać na modele, których czepki są tkane z jedwabiu, a mikro skóry wszyto w nie całkiem sporo. Jednak dzięki temu, możesz dowolnie modelować przedziałek i zaczesywać włosy do tyłu albo na boki.

I choć te ceny mogą Ci się wydawać wysokie (szczególnie, gdy porównasz je do znacznie tańszych, dostępnych na serwisach aukcyjnych egzemplarzy), to gwarantujemy, że modele Wigello są tego warte. To medyczne peruki, w których będziesz się czuć komfortowo i pięknie, a czepek łatwo dopasujesz do własnych potrzeb.

 

Peruka syntetyczna a wielkość czepka

 

Niezależnie od tego, czy wolisz włosy krótkie, średniej długości czy długie, peruka syntetyczna a wielkość czepka to kluczowa kwestia, nad którą musisz się zastanowić. Chodzi w końcu o to, żeby całość była idealnie dopasowana do Twojej głowy. Bezpośrednio przylega zaś do niej właśnie wspomniany czepek. I to przede wszystkim na nim się teraz skoncentrujemy.

Wiesz już, że jego budowa może być różna. Jednak każdy model, jaki znajdziesz w ofercie Wigello, ma regulowany obwód głowy. Wszelkie modyfikacje ułatwiają specjalne gumeczki, umieszczone po prawej i lewej stronie peruki. Są elastyczne i w zależności od producenta mogą być zapinane na rzep albo na haczyk.

 

Odpowiedni rozmiar czepka w peruce syntetycznej

 

Jak dobrać wielkość czepka w peruce syntetycznej? Zacznij od wykonania pomiarów. Posłuży Ci do tego zwykły centymetr krawiecki. Rozciągnij go po obwodzie włosów, nad uszami i przez kark. Jeśli uzyskany wynik wyniesie między 54 a 58 centymetrów, to śmiało możesz założyć, że każda wielkość czepka w peruce syntetycznej będzie dla Ciebie w modelach Wigello odpowiednia.

Dlatego jesteśmy tego tacy pewni? Bo w tym przypadku zakres regulacji obwodu jest całkiem spory. Zmian można dokonywać na długości około ośmiu centymetrów, a to naprawdę dużo. Dodatkowo każda peruka Wigello ma elastyczny, delikatny i rozciągliwy czepek, który bardzo dobrze przylega do głowy. Mało tego! Kolor owego czepka zawsze jest dostosowany do koloru włosów, które zostały do niego przyszyte. Możesz wybrać na przykład model z niewielkimi odrostami albo z wyraźnymi lokami. Jeśli masz jasny odcień skóry, to dobrym pomysłem będzie peruka blond. Widzisz? Możliwości jest bardzo dużo.

 

Gdzie kupić peruki syntetyczne?

 

Czy wiesz już na czym polega dobieranie wielkość czepka w peruce syntetycznej? Porady, które tu znalazłaś są informacjami podstawowymi. Powinny Ci wystarczyć do podjęcia świadomej decyzji podczas przeglądania różnego typu peruk. Jednak, jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek albo Twój obwód głowy nie wpisuje się w opisane powyżej standardowe wymiary, to zapraszamy do kontaktu. Pomożemy Ci wybrać produkt, który będzie dla Ciebie idealny.

Pamiętaj, że jeżeli kupisz perukę przez internet, to masz prawo do jej zwrotu w ciągu 14 dni. Nie musisz nam podawać powodu. Odeślemy Ci pieniądze niezależnie od tego, czy nie pasuje Ci długość włosów, ich kolor a może ułożenie fryzury. Znamy się na perukach i rozumiemy, że to indywidualna sprawa. Wybierz tak, by Twoja nowa fryzura pasowała do Ciebie idealnie.