Piękne i zdrowe włosy są jednym z atrybutów kobiecości. Niestety, podczas leczenia onkologicznego, nierzadko całkowicie wypadają albo mocno się przerzedzają. Możesz się na to przygotować już na starcie ścinając fryzurę na krótko, a także decydując się na zakup peruki.

Na wstępie zaznaczamy, że porady, które tutaj znajdziesz, dotyczą wyboru czepka oraz koloru włosów. Dlaczego? Bo właśnie te kryteria mają największy wpływ przy doborze peruki dla osób po chemioterapii. A nam zależy na tym, żeby Cię poinstruować, jak dopasować fryzurę, żebyś pięknie w niej wyglądała i to pomimo wyczerpującego oraz zmieniającego wygląd leczenia.

Przy całej reszcie możesz zaszaleć. Szczególnie, że jeśli chodzi o sam fason czy długość włosów, to są to kwestie indywidualne.

 

 

Jak dobrać perukę po chemioterapii?

 

W Wigello masz do wyboru kilka rodzajów peruk. Te, które są oparte o klasyczny czepek, są zazwyczaj najtańsze. Nakrycie głowy jest w nich elastyczne, delikatne, lekkie i przewiewne. Natomiast jeżeli do takiego czepka dodana jest mikro skóra (zazwyczaj znajduje się ona w przedniej części głowy), to mówimy o modelu premium. Z kolei najdroższe modele, które można zaliczyć do grona ekskluzywnych, mają nie tylko mikro skórę. Całość jest tkana na delikatnym jedwabiu.

 

Jaka peruka po chemioterapii?

 

Dlaczego tak ważne jest to, z czego peruki składają się od środka? Bo zdarza się, że podczas leczenia onkologicznego, kiedy włosy już wypadną, skóra na głowie staje się bardzo wrażliwa. Bywa delikatna do tego stopnia, że nawet zwykły, medyczny czepek może Cię po prostu drażnić.

Wtedy są dwie alternatywy. Możesz kupić droższą perukę dla osób po chemioterapii (taką, która ma dodatek z mikro skóry) albo zainwestować w dodatkowy, siateczkowy czepek, który włożysz pod perukę. Drugie rozwiązanie jest dużo tańsze. Kosztuje około 10 złotych. Wystarcza na wiele miesięcy. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że w tym przypadku konieczne jest opanowanie techniki noszenia obu nakryć głowy i początkowo może dochodzić do sytuacji, w których siateczkowy czepek będzie się lekko zsuwać.

 

Peruki dla osób po chemioterapii

 

Jest jeszcze jeden ważny element, który należy uwzględnić dobierając perukę po chemioterapii. Jest nim kolor włosów. Musisz o tym pomyśleć, bo w czasie leczenia onkologicznego zmianie ulega kolor skóry. Wygląda ona wtedy na mniej zdrową i bardziej bladą.

Jeżeli przed rozpoczęciem terapii miałaś na przykład ciemnobrązowe albo czarne włosy, to musisz wiedzieć, że ten kolor najprawdopodobniej w czasie chemii będzie dla Ciebie zbyt intensywny. Zastanów się, czy nie warto kupić peruki z włosami jaśniejszymi o jeden czy dwa tony. Możesz to też potraktować jak okazję do całkowitej zmiany fryzury i postawić na zupełnie inne uczesanie – na przykład peruka blond jest tutaj godna uwagi.

 

Odpowiedni wybór peruki

 

Czy wiesz już jak dobrać perukę po chemioterapii? Wiele porad już tutaj padło, ale jeśli masz dodatkowe pytania, nie krępuj się do nas odezwać. W Wigello znamy ten temat od podszewki. Mamy klientki w różnym wieku i z różnym bagażem życiowych doświadczeń. Dla jednych pań jest to wyłącznie kwestia estetyczna i polega na zmianie fryzury. Dla innych to powrót do równowagi po intensywnym leczeniu onkologicznym. Nam po prostu można zaufać.

Zapraszamy do sklepu internetowego Wigello. Możesz do nas także zadzwonić. I choć ta druga forma kontaktu może się wydawać mało komfortowa, bo chodzi jednak o dobór czegoś, co ma ładnie wyglądać i służyć przez lata, to wbrew pozorom telefonicznie naprawdę można wiele załatwić. W razie potrzeby zostawiamy Ci numer telefonu do nas (tel. 508 006 442). Przy czym, jeśli jesteś z Poznania albo dojazd do tego miasta nie stanowi dla Ciebie problemu, to zapraszamy do osobistego kontaktu – możesz nas po prostu odwiedzić.

Przy okazji zaznaczamy, że jeśli zdecydujesz się na zakup internetowy, ale po odbiorze przesyłki dojdziesz do wniosku, że peruka nie do końca do Ciebie pasuje, to możesz nam ją zwrócić w ciągu 14 dni. Po otrzymaniu zwrotu, oddamy Ci pieniądze. Wszystkie szczegóły z tym związane znajdziesz w paczce.